ÓVODÁSOK HÓNAPJA

2017. október 25-tól november 30-ig

 szeretettel várjuk a nagycsoportos óvodásokat foglalkozásainkra, melyeket 

előzetes egyeztetés után vállalunk.

 

Választható foglalkozásaink

Irány a Varázs Suli!

A foglalkozást vezeti: Daru Éva gyermekkönyvtáros

Lábnyomok az erdőben

A foglalkozást vezeti: Gyulafalviné Vereczkei Györgyi gyermekkönyvtáros

 

**********************************************************************************************************

Nyári ingyenes kézműves foglalkozások a gyermekkönyvtárban

június 19-től július 7-ig

 

hétfő, szerda, péntek 9-11 óra

**********************************************************************************************************

TAVASZI programjaink

Gyermeknap a gyermekkönyvtárban

2017. május 27. szombat 9-12


9-11 óra: ugrálóvár és ytong szobrászat
11 óra: Pindúr& Pandúr Színház
9-12 óra: kézműveskedés

Programjaink ingyenesek! 
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
 
**********************************************************************************************************

Rajzpályázat

Eredmények

Óvodások

1. Csaba Kornél

2. Papp Botond

3. Borus Zala

Különdíj:

1. Szilágyi Borbála

2.Ombódi Vivien

3. Behán Emma

 

1. osztályosok

1. Andréka Viktória

2. Albert Lujza

3. Rácz Miklós

Különdíj:

1. Máté Imre

2. Kis Zsombor

3. Barna Diána

4. Faragó Lili

 

2. osztályosok

1. Medve Réka

Különdíj:

1. Huszka Brigitta

2. Forrai Lea

 

 3. osztályosok

1. Korsós Tamás

2. Aszalai Enikő és Nagy Aliz

3. Bába Vivien

 Különdíj:

1. Lovas Balázs

2. Muladi Nóra

 

4. osztályosok

1. Csordás Péter

2. Ambruzs Dorka

3. Csécs Lili

Különdíj:

1. Molnár Gergő

2. Alácsi Kamilla

3. Huszka Lili

4. Csordás Péter

5. Pethő Hanna

 

Felső tagozat

1. Hajdú Gréta

2. Komjáti Jázmin Anna

3. Petróczi Sára

Különdíj:

1. Szabó Dóra

2. Szabó Bence

110 ÉVES KÖNYVTÁR
címmel

Szeretettel várjuk a rajzolni, festeni kedvelő gyerekek alkotásait a könyvtár fennállásának
110. évfordulója 
alkalmából.

A művek témája lehet bármilyen olvasási élmény /kedvenc mese vagy könyvtári esemény/.

Bárki pályázhat

Technika:   tetszőleges
Beküldési határidő:május 06.
 

A beérkezett rajzokból a könyvtár aulájában kiállítást rendezünk. 

A legszebb rajzokat jutalmazzuk!

Eredményhirdetés: május 18. csütörtök 16.30

 

március 6 – 14.

Paripám csodaszép pejkó
(foglalkozások óvodásoknak)

1848-49 – „Kossuth Lajos azt izente"
(kisiskolásoknak)

április 5-12.

 Húsvéti készülődés

Szeretettel várjuk a gyerekeket délelőtt csoportos, délután 16 óráig egyéni kézműves foglalkozásainkra.

**********************************************************************************************************

SAKK bajnokság a könyvtárban

VIII. Karácsony kupa: 12. 22.

Versenyszervezők: Tőkés János és Ábrahám Zoltán (Hódmezővásárhelyi Pákozdy Ferenc Sakk Sportegyesület)

Helyszín: a Németh László Városi Könyvtár olvasóterme

Végeredmény korcsoportonként


Kezdők Csoportja:

1.Herczeg Zsófia (Szeremlei B. Ovi) 3,0
2.Angyal Csanád (Liszt F.) 3,0
3.Zádorfalvi Elizabet (Németh L.) 2,0
 

2008-ban születettek korcsoportja:
 

1.Megyaszai Balázs (Kertvárosi) 6,0
2.Herczeg Viktória (Szőnyi B.) 4,0
3.Domján András (Kertvárosi) 3,5
 

2007-ben születettek korcsoportja:
 

1.Márkus Molli Amina (Varga T.) 5,5
2.Venicz Levente (Németh L.) 5,0
3.Zádorfalvi Martin (Németh L.) 4,0
 

2004-2006 között születettek korcsoportja:
 

1.Lovászi Szabolcs (Kertvárosi) 4,5
2.Molnár Orsolya (Szent I.) 4,0
3.Molnár Mihály (Varga T.) 3,0
 

1999-2002között születettek korcsoportja:
 

1.Gachályi Gergő (Németh L.) 4,5
2.Csíkos Ádám (Bethlen) 4,0
3.Joó Bálint (Szent I.) 3,0
 

Különdíjasok:
Szép Kristóf Csaba (Szőnyi B.) 3,0,
Makán Mihály (Liszt F.) 1,0

Abszolút sorrend:
 

1.Megyaszai Balázs 6,0 pont (29,0)
2.Márkus Molli Amina 5,5 (29,0)
3.Venicz Levente 5,0 (28,5)
4.Lovászi Szabolcs 4,5 (26,0)
5.Gachályi Gergó 4,5 (24,5)
6.Zádorfalvi Martin 4,0 (30,5)
7.Csíkos Ádám 4,0 (28,5)
8.Molnár Orsolya 4,0 (25,5)
9.Herczeg Viktória 4,0 (22,5)
10.Domján András 3,5 (24,5)
11.Joó Bálint 3,0 (27,5)
12.Herczeg Zsófia 3,0 (23,5)
13.Molnár Mihály 3,0 (22,0)
14.Angyal Csanád 3,0 (21,5)
15.Szép Kristóf Csaba 3,0 (18,5)
16.Zádorfalvi Elizabet 2,0 (17,5)
17.Makán Mihály 1,0 (17,5)

Díjaink: I. helyezettek: könyv, érem, oklevél, emléklap, kártya

II. helyezettek: érem, oklevél, emléklap, kártya

III. helyezettek: érem, oklevél, emléklap, kártya

Különdíj: érem, könyv

Minden résztvevő: emléklap, kártya

Abszolút győztes: VIII. Karácsony Kupa

**********************************************************************************************************

  Választható foglalkozásaink - általános iskola
Alsós programok:
- Erdőn-mezőn: környezetismereti foglalkozás
- Ez neked is sikerül! : kézműves foglalkozás ünnepekhez, évszakokhoz stb.
- Játékos könyvtárbemutató és könyvtárhasználati foglalkozás
- „Kergessük el együtt a telet" : farsangi napok
- Mese-játék: irodalmi foglalkozás
- Mesélő múlt: tananyaghoz kapcsolódó történelmi foglalkozás
- „Mondd, szereted az állatokat?" : háziállatok, vadállatok, védett állatok stb.
- „Négy vándor jár körbe-körbe" : az év ünnepei, szokásai, hagyományai
- Síppal, dobbal: zenei foglalkozás
- Bemutatjuk a világot: különböző teremtéstörténetek
- Varázslények, mesés lények birodalmában

Felsős programok:
- Játékos könyvtárbemutató és könyvtárhasználati foglalkozás, az online katalógus használata
- Irodalom a könyvtárban: a tananyag témakörei a könyvtár eszközei
- A múlt titkai: barangolás a magyar és az egyetemes történelemben
- Megsebzett bolygó: természetvédelem, környezetvédelem
- Régi magyar mulatságok: az év ünnepei, szokásai, hagyományai
- Bütyköljünk! : kézműves foglalkozás ünnepekhez, évszakokhoz stb.
- „Zeniális" : zenei foglalkozás
A felsorolt lehetőségeken kívül szívesen veszünk más ötleteket is. Foglalkozásink tervezett időtartama – igény szerint – 30-45-60 perc.
Egyetlen kérésünk van: 1 héttel korábban jelezzétek az igényeteket!
Ha könyvtárbemutató és könyvtárhasználati foglalkozást kértek, elég, ha pár nappal előtte szóltok.